Žumara nízká, 65cm

1 hodnocení

Žumara je nenáročná rostlina. Jedná se o typickou vějířovitou palmu, která roste kompaktně jako keř. Palma Chamaerops humilis může dosáhnout výšky až 8 metrů.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Možnosti doručení
1 299 Kč 739 Kč od 739 Kč
Žumara nízká, 65cm
1 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
5,0 1 hodnocení

Chamaerops Humilis neboli Žumara nízká je jediným druhem palmy pocházejícím z Evropy. Roste především v oblasti Středozemního moře. Tuto palmu můžete díky její schopnosti odolávat mrazu umístit v interiéru i exteriéru. V porovnání s ostatními palmami nedorůstá žumara příliš velkých rozměrů.

Žumara je nenáročná rostlina. Jedná se o typickou vějířovitou palmu, která roste kompaktně jako keř. Palma Chamaerops humilis může dosáhnout výšky až 8 metrů, ale obvykle je vysoká jen 1 až 2 metry.

Tato palma je velmi oblíbená pro svou mrazuvzdornost a snášenlivost přímého slunečního záření. Dbejte na to, abyste rostlinu dostatečně zalévali. Rostlina nesnáší suchou půdu. Pokud plánujete tropickou zahradu, tato palma by v ní rozhodně neměla chybět, ale velice oblíbená je i jako pokojová rostlina. Umístěte na slunné místo u okna.

Péče

Žumara nízká by neměla být ponechána v suché půdě. Pokud je palma venku v nádobě pravidelně ji zalévejte, zejména v horkých dnech.

V interiéru je důležité, aby kořeny nebyly ve vodě, protože květináče často nemají odtokové otvory a přebytečná voda se v nich zadržuje. Když je rostlina uvnitř, pravidelně ji zalévejte malým množstvím vody. Například v létě zalévejte rostlinu jednou za 5 dní a v zimě jednou za 10 dní.

Kam mám umístit zakrslou palmu? Tyto palmy vyžadují hodně slunečního světla. Pokud je Chamaerops vysazena v místnosti, zajistěte mu alespoň pět hodin přímého slunečního světla. Pokud je palma příliš daleko od okna, růst stagnuje. Protože staré listy dříve či později odumřou, je nutné zajistit dostatečný růst, aby palma zůstala atraktivní.

Pokud je Chamaerops Humilis přemístěn ven, je nutné jej postupně aklimatizovat na přímé sluneční světlo. Pokud je palma umístěna na přímém slunci bez aklimatizace, může dojít ke spálení listů. Nemějte však obavy, palma brzy vytvoří nové listy, které dobře odolávají přímému slunečnímu záření.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Palma
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Arecaceae Chamaerops Humilis
slunce: Ano
stálezelená: Ano
stanoviště: ven, interiér
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 18 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 55 - 65 cm
výška růstu: 200 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x týden
zóny odolnosti: zóna 8: -6.7 až -12.2°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: