Žumara nízká, 95cm

1 hodnocení

Žumara je nenáročná rostlina. Jedná se o typickou vějířovitou palmu, která roste kompaktně jako keř. Palma Chamaerops humilis může dosáhnout výšky až 8 metrů.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
1 199 Kč
Žumara nízká, 95cm
1 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
5,0 1 hodnocení

Chamaerops Humilis neboli žumara nízká je jediným druhem palmy pocházejícím z Evropy. Roste především v oblasti Středozemního moře. Tuto palmu lze díky její schopnosti odolávat mrazu pěstovat doma i nazhradě. V porovnání s ostatními palmami nedorůstá Chamaerops příliš velkých rozměrů. Někdy se jí proto lidově říká trpasličí palma.

Chamaerops Humilis je nenáročná rostlina. Jedná se o typickou vějířovitou palmu, která roste kompaktně jako keř. Palma Chamaerops humilis může dosáhnout výšky až 8 metrů, ale obvykle je vysoká jen 1 až 2 metry.

Tato palma je velmi oblíbená pro svou mrazuvzdornost a snášenlivost přímého slunečního záření. Dbejte na to, abyste rostlinu dostatečně zalévali, protože nesnáší suchou půdu. Pokud je tropická zahrada vaším snem, tato palma by v ní rozhodně neměla chybět. žumara nízká je vhodná i jako pokojová rostlina. Umístěte na slunné místo u okna.

Péče

Žumara nízká by neměla nikdy být v suché zemině . Pokud je palma venku, pravidelně ji zalévejte, zejména v horkých dnech.

V interiéru je důležité, aby kořeny nebyly ve vodě, protože vnitřní kvetníky často nemají odtokové otvory a přebytečná voda se v nich zadržuje. Když je rostlina uvnitř, pravidelně ji zalévejte malým množstvím vody. Například v létě zalévejte rostlinu jednou za pět dní a v zimě jednou za 10 dní.

Kam mám nejlépe umístit žumaru nízkou? Tyto palmy vyžadují hodně slunečního světla. Pokud je Chamaerops vysazena v místnosti, zajistěte přísun alespoň pět hodin přímého slunečního světla. Pokud je palma příliš daleko od okna, růst stagnuje. Protože staré listy dříve či později odumřou, je potřeba podpořit růst, aby palma zůstala stále atraktivní.

Pokud je žumara přemístěna ven, je nutné ji postupně aklimatizovat na přímé sluneční světlo a to zvláště v případě, že jste ji měli doma dále od okna. Pokud fázi aklimatizace přeskočíte, může dojít ke spálení listů. Nemějte však obavy, palma brzy vytvoří nové listy, které dobře odolávají přímému slunečnímu záření.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Palma
barva: 0
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Arecaceae Chamaerops Humilis
mrazuvzdorné: Ano
období sklizně: 0
prořez: 0
slunce: Ano
stálezelená: Ano
stanoviště: ven, interiér
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 24 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 85 - 95 cm
výška růstu: 200 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1× týden
zóny odolnosti: zóna 8: -6.7 až -12.2°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: