Zvonek dalmatský 'Ambella Intens Purple', 30cm

Neohodnoceno

Díky bohatým květům se stane zvonek dalmatský zářivým středobodem vaší zahrady. Trvalce se daří nejen v interiéru, ale i venku. Díky svému klasickému veselému vzhledu jsou zvonky snad nejvděčnějšími rostlinami, které si můžete představit.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
349 Kč
Zvonek dalmatský 'Ambella Intens Purple', 30cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Díky bohatým květům se stane zvonek dalmatský zářivým středobodem vaší zahrady. Trvalce se daří nejen v interiéru, ale i venku. Díky svému klasickému veselému vzhledu jsou zvonky snad nejvděčnějšími rostlinami, které si můžete představit. Díky variacím a barvám se hodí do různých zahradních stylů. Campanula je velmi vhodná do závěsných košů a uplatní se i v okenních truhlících. Máte v zahradě prázdný kousek půdy? Vysaďte tam zvonek, který je vhodným půdním krytem.

Campanula Ambella® je klasická rostlina. Její zvonkovité květy dodávají rostlině vznešený vzhled. Je to vzpřímená, kompaktní rostlina s oblým tvarem.

Zvonek dalmátský je doslova tahákem na včely. Důvodem je hodně vysoká koncentrace nektaru. Protože rostlina kvete dlouhou dobu, mají včely zajištěnou potravu od března do října.

Péče

Ambellu poznáte podle zvonkovitých květů.

Během prvního období kvetení lze tuto zvonek pěstovat v místnosti. Poté může jít ven (>10 °C) a několikrát vykvete. Campanulas Ambella® nevyžadují velkou údržbu a je mrazuvzdorný. Zvonek dalmatský bude prosperovat na světlém i polostinném místě.

Udržujte kořenový bal mírně vlhký, ale vyhněte se stojaté vodě. Jednou za čtrnáct dní přidejte trochu hnojiva, které podpoří kvetení. Campanula může být v teplých měsících umístěna venku. Doporučujeme pravidelně odstraňovat odumřelé květy.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
atraktivní pro motýly: Ano
barva: fialová
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Campanulaceae Campanula Portenschlagiana Ambella Intens Purple
mrazuvzdorné: Ano
období kvetení: únor - září
polostín: Ano
přátelské ke včelám: ano
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 11 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 20 - 30 cm
výška růstu: 40 cm
zavlažování: 2x týden
zóny odolnosti: zóna 4: -28.9 až -34.4°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: