Výhoda sázení rostlin na podzim

Když se léto blíží ke svému konci a venku je stále chladněji a deštivěji, obvykle na zahradnické práce nikdo nemá ani pomyšlení. Je to však naopak velmi výhodné! Sázení na podzim je totiž velice prospěšné pro kvalitu růstu a květu Vašich keřů, stromů, živých plotů a trvalek. Rádi Vám vysvětlíme, jak to funguje a jaký účinek to má, abyste i Vy letos na podzim přiložili na zahradě ruku k dílu.

1.     Klidový stav je u rostlin tou nejlepší přípravou

Velká část rostlin začíná růst teprve na jaře. Proč tedy doporučujeme sázet je již na podzim? Existuje pro to řada dobrých důvodů. Na podzim se mízní tok v rostlinách pomalu zastavuje. Rostliny pak přecházejí do klidového stavu. V tomto okamžiku se dobře sází i přesazují.

2.     Nejlepší půdní podmínky

Kromě toho je země na začátku podzimu ještě teplá a díky dešti také vlhká. Kořeny keřů, trvalek, stromů a živých plotů tuto teplejší a lehce vlhkou půdu milují. Mohou se zde dobře vyvíjet ještě před příchodem zimy. Pokud stejné rostliny zasadíte až na jaře, budou muset ještě rozvinout svůj kořenový systém a začnou kvést teprve později, nebo nebudou kvést tak silně. Nové kořeny potřebují pro svůj vývoj více vody. Na podzim jí získají dostatek. Na jaře je pravděpodobnost vysychání podstatně větší, pak je nutné pravidelné zavlažování.

3.     Vývoj kořenů před zimou

Rostlina má koneckonců dostatek času, aby se připravila na chladné zimní měsíce. Kořeny mohou ještě na zimu zesílit a lépe ji tak přečkají.

Objevte náš sortiment stromků a keřů

 

Připravte si zahradu na jaro

Na podzim je na zahradě hodně práce. Cibule jednoletých květin z uplynulého jara a léta je třeba vykopat ze země. Je to zároveň nejlepší doba na prořezávání. Nezapomeňte přitom na komuli Davidovu, růžové keře nebo ovocné stromy. Jakmile jsou práce na zahradě hotové, jednoleté cibulky vykopané ze země a odpad ze zahrady uklizený, můžete začít se sázením. Před zahájením sázení si musíte pečlivě připravit půdu. Většina zahradních rostlin miluje propustnou půdu bohatou na živiny. Půdu dobře provzdušněte a smíchejte s čerstvou zeminou nebo organickými hnojivy, aby byla ještě výživnější. A pak už můžete začít se sázením! Chtěli byste přemístit některý keř, živý plot nebo strom? Na podzim je k tomu ta nejlepší doba.

Chcete mít navíc na své zahradě barvy hned zjara? Perfektní načasování, protože doba sázení cibulovin začíná na podzim. Osázejte své záhony a květináče svými oblíbenými cibulovinami. Chcete zjistit, jak nejlépe pěstovat cibuloviny? Pak si přečtěte článek „Zasaďte květinové cibulky do květináče“. Myslete také na to, jak správně zkombinovat cibuloviny s trvalkami. Na jaře pak jako odměnu získáte nádherný, pestrobarevný pohled. Vybrali jste si růže v květináči, nebo si raději zahrajete na zahradníky s našimi oddenky? Tyto trvalky ještě vypadají jako vyschlé kořeny, ale na jaře budou prospívat ještě silněji a budou o to lépe kvést.

Stručně řečeno, letos na podzim vyrazte na zahradu a připravte si vše na slunečné jaro. Hledáte ty nejkrásnější stromky, živé ploty, keře a trvalky? Pak rychle navštivte náš e-shop! Objevte naše květinové cibuloviny.

Odhalte náš sortiment cibulovin