Z lásky k vašim rostlinám

Pokojové rostliny vyžadují hodně lásky a péče. Jedna rostlina může potřebovat o trochu více péče než jiná, a to je důvod, proč s nimi nikdy není nuda! Je proto důležité, abyste přesně věděli, jak se o své pokojové rostliny starat. Veškerou vaši pozornost vám zaručeně vrátí. Budou nejenom odolnější, také vydrží déle krásné. Navíc jakmile vám vykvetou, i jejich květy budou silnější a vydrží déle. Získejte maximální dlouhodobé potěšení ze svých rostlin díky těmto jednoduchým radám.

Nechte se vést svými pocity

Když pečujete o své pokojové rostliny, nechte se vést tím, co cítíte. Stejně jako lidé a zvířata, i rostliny potřebují to správné množství výživy a vody. Rostliny můžete poškodit, budete-li je zalívat příliš často, nebo naopak vůbec. Jednou za pár dní tedy zkontrolujte zeminu v květináčích, jestli není potřeba rostliny zalít. Abyste dobře odhadli vlhkost zeminy, strčte do ní prst do hloubky zhruba 2 cm. Pokud je zemina lehce navlhlá, povětšinou to znamená, že rostliny ještě zalít nepotřebují. Pokojové rostliny jako kaktusy a sukulenty vydrží bez vody i delší dobu. Jakmile si rostliny přinesete domů, je důležité zkontrolovat vlhkost zeminy, prstem to zjistíte nejlépe.

Malé dávky s postupným dolíváním

Nadešel čas rostlinu zalít? Nejlepší je zalévat v malém množství vlažnou vodou. Takto to vyhovuje většině pokojových rostlin. Zejména tropické rostliny preferují vlažnou vodu oproti studené. Pokud je zalijete příliš studenou vodou, může to uvést kořeny do šoku a nebudou schopny vodu absorbovat. Ke štěstí bude vašim rostlinám stačit malá sklenice vody. Když jim dvakrát do roka, vždy během vegetačního období, dopřejete trochu extra výživy, zvýšíte tak jejich zdraví a vitalitu. Přimíchejte hnojivo do vody a rostliny zalijte jako obvykle.

Subtropické klima

Mnoho pokojových rostlin jsou tropické rostliny, které mají rády teplo a vlhko. Je nesmírně důležité, abyste je umístili někam, kde je stálá teplota a dostatek světla. Nevystavujte je do přímé blízkosti topení a otevřených oken. Když jim jednou za týden postříkáte listy vodou, budou vaše rostliny štěstím bez sebe. Při stříkání nezapomeňte ani na spodní stranu listů.

Udržujte rostliny čisté

Kvůli prachu mohou rostliny vypadat zanedbaně a může jim to i škodit. Odumřelé listy byste měli vždy opatrně odtrhnout, aby na ně rostlina zbytečně neplýtvala energií. V tomto vám vaše rostliny často napoví. U většiny rostlin odumřelé listy snadno poznáte podle jejich nahnědlé barvy a suchého vzezření. Pokud jsou listy žluté, většinou to znamená, že se rostlině dostává příliš mnoho, nebo příliš málo vody či slunečního svitu. Vždy si přečtěte štítek u rostliny, kde najdete přesné informace.

Tip: Rychlý způsob, jak rostlinu oživit, je vzít si ji s sebou do sprchy. Tak se zbavíte prachu a zároveň postříkáte listy.

Prohlédněte si náš sortiment pokojových rostlin