Vytvořte si vlastní městskou džungli

Někteří lidé mají raději decentní nádech zelené, jiní zelenou záplavu. My ve společnosti Hoteka jsme přesvědčeni, že větší a zelenější rostliny jsou vždy nejlepší volbou. Každá místnost v domě si zaslouží přeměnu na městskou džungli. Koneckonců, zeleně nebude nikdy dost! Každý den si budete užívat krásy rostlin a objevíte něco nového, třeba když na strelícii vyroste nový list nebo vaše kalatea vynikne o něco více svoji barvou. To vše vám zajistí vaše městská džungle. Jak můžete tuto městskou džungli vytvořit? Postupujte podle jednoduchých kroků uvedených níže.

Jak začít vytvářet atmosféru městské džungle u vás doma

Aby se rostlinám dařilo, potřebují světlo, vodu a živiny. Pokud si rostliny pořídíte, budete chtít, aby byly krásné a zdravé – zejména, pokud budou součástí městské džungle, v níž má každá rostlina své důležité místo. Proto je prvním krokem k vytvoření vaší městské džungle pečlivý výběr správného místa. Musí tam být dostatek slunečního světla, abyste rostlinám postupně zajistili zelený vzhled a sílu. Mnoho pokojových rostlin pochází původně z tropů a miluje spoustu světla a tepla. Vyberte místnost, do které slunce svítí nejméně tři až pět hodin denně. Konkrétním příkladem je palma Kentia, která potřebuje každý den tři hodiny přímého slunečního světla.

V městskou džungli můžete proměnit jakoukoli místnost, dokonce i koupelnu! Zde je však potřeba pořídit zcela odlišné rostliny než do obýváku, kde se neustále topí. Rostliny čistící vzduch jsou vždy dobrou volbou! Regulují vlhkost v místnosti. Městskou džungli plnou rostlin čistících vzduch doma prostě musíte mít. Nabízíme je v nejrůznějších tvarech a barvách, jaké má například módní kalatea nebo stylový lopatkovec.

Jak bude vaše džungle vypadat?

Nyní je na čase, abyste zvolenou místnost kompletně zaplnili zelení. Pěkná pokojová rostlina bude slušet každičkému koutu. Rostliny si vyberte podle množství dostupného světla a vlhkosti. Abyste vytvořili skutečnou džungli, budete samozřejmě potřebovat několik rostlin, které z džungle skutečně pocházejí. Podívejte se například na závěsný eschynantus, který můžete umístit na vysokou skříňku – jeho převislé liány vás přenesou do asijských tropických lesů. Popínavá monstera dodá vaší džungli tvar. Větší rostliny mohou dorůstat téměř do stejné výšky jako strom a vaši džungli dokonale dokreslí. Tato pokojová rostlina představuje další druh, který čistí vzduch. Dalším klíčovým prvkem džungle je vrstva půdy. Veselý zelenec a odolná sansevieria jsou dokonalým doplňkem do domu, zatímco kaktusy a sukulenty krásně ozdobí nízké poličky. Vše dokonale spojte s krásnými barvami kvetoucí toulitky nebo bromélie, které se budou vyjímat na stole. Abychom volně parafrázovali známé rčení, dokážete džungli vnímat pro její nádherné rostliny?

Rostlina by nebyla nic bez…

Sladěného květináče, o tom není pochyb! Jaké štěstí, že proutěné košíky a terakotové květináče k tématu městské džungle opravdu pasují. Nádherné závěsné květináče jsou ideální pro vysoká místa a díky naší nabídce věšáků na rostliny jim zajistíte zaslouženou podporu. Rostlinám, jejichž spodní část je pevně v zemi, byste vždy měli pořídit květináč s velikostí o 3 cm větší než je velikost pěstebního květináče. Pěstební květináč je plastový květináč, ve kterém rostlinu dodáváme. Kořeny rostliny musí mít vždy dostatek prostoru pro růst. Jakmile rostlině dopřejete více prostoru, uvidíte, že bude růst lépe!

V džungli vždy najdete místo pro další zeleň

Na městské džungli je nejlepší, že vždy může být ještě větší a zelenější. Nový přírůstek do své džungle pořídíte snadno a kdykoliv. Nemusíte ani kupovat nové rostliny! Díky řízkům starších rostlin můžete svou rodinu rostlin oživit. Pomůže vám to vaši místnost vyplnit a zútulnit. Pokud chcete ve své džungli navodit dojem bažiny, umístěte řízky do vody a nechte se ohromit výsledky.

Chcete začít s vytvářením vlastní městské džungle? Podívejte se na naši širokou nabídku pokojových rostlin.

Prohlédněte si náš sortiment pokojových rostlin.